Wizyta Pani asystenki stomatologicznej

Data wpisu: 2024-03-01
Data wydarzenia: 2024-03-01

Dzisiaj grupę Sówek i Biedronek odwiedziła mama Liliannki i Milenki. Pani Monika opowiedziała nam o zawodzie asystenki stomatologicznej.  Przedszkolaki dowiedziały się jak dbać o zęby i jak je prawidłowo myć. Następnie dzieci segregowały produkty spożywcze na zdrowe i szkodliwe dla zębów. Dowiedzieliśmy się jak wygląda gabinet stomatologiczny i w jakie przyrządy jest wyposażony. Serdecznie dziękujemy mamie Liliannki i Mielnki za wizytę w przedszkolu i przybliżenie wizyty asystentki stomatologicznej.

Wizyta pani doktor w przedszkolu

Data wpisu: 2024-02-27
Data wydarzenia: 2024-02-27

Dzisiaj grupę Jeżyków odwiedziła mama Antosi, aby przybliżyć nam zawód lekarza. Dzieci dowiedziały się jak wygląda stetoskop, otoskop i pulsoksymetr. Jeżyki dowiedziały się jak dbać o zdrowie oraz jak ono jest ważne. Dzieci słuchały bicia swojego serca, natępnie stworzyliśmy plakat o zdrowiu. Bardzo dziękujemy mamie Antosi za wizytę w przedszkolu i przybliżenie nam zawodu lekarza.

Ogólnopolski Konkurs Plastyczny "Moje spotkanie z folklorem"

Data wpisu: 2024-02-23
Data wydarzenia: 2024-02-23

Nasze przedszkole wzięło udział w XX Ogólnopolskim Konkursie Plastycznym-"Moje spotkanie z folklorem". Konkurs organizowany jest przez Zespół Edukacyjno-Artystyczny Przygoda w Rybniku oraz Stowarzyszenie Miłośników Kultury Ludowej Przygoda w Rybniku. W konkursie udział wzięły dzieci z grupy 5-latków, opiekunem konkursu była nasza pani plastyczka Maria Wnęk. Tematyką konkursu była kultura ludowa, kultura innych krajów świata. Rozstrzygnięcie konkursu odbędzie się 29 lutego 2024r. Trzymamy mocno kciuki!

AKTUALNOŚCI
Pozostałe Aktualności